יום הולדת לפעוטות

הפעלות לילדים
כולם נפלו על הראש – רעיון לחופש ארוך ולקורונה
9 בדצמבר 2013
מה נגיש לילדים ביום הולדת
כיבוד במסיבה
18 בפברואר 2014
Show all

יום הולדת לפעוטות

הפעלות יום הולדת

רעיונות ליום הולדת לבנים ולבנות

חגיגת יום הולדת היא מאורע משמח ומרגש בכל גיל ואין סיבה לא לציין אותו. גם בגילאים הצעירים, ילדים מרגישים ומבינים שהחגיגה היא בשבילם, והם במרכז האירוע.
בגילאים הצעירים (משנה עד שלוש) לא פשוט לתכנן מסיבה כזו. לעיתים היא דומה להפקה. צריך לחשוב על המקום (בתוך הבית או בחוץ) וכמות האנשים.
קהל המוזמנים יורכב ברוב המקרים מהמשפחה הקרובה ומהחברים, ומילדים בעלי טווח גילאים משתנה.

המבוגרים: הם לא זקוקים להפעלה, רק לכיבוד טעים ומוצלח ולשתייה קרה וחמה. יש לזכור לדאוג לכמות כסאות מספקת.

הילדים: הילדים צריכים עניין והפעלה וגם כיבוד ייחודי (ראו במאמר אודות הכיבוד במסיבה). כיוון שבמסיבות אלו עלול להיות טווח רחב של גילאים, החל מתינוקות ועד בני נוער, יש להכין את ההפעלה בהתאם.
כדאי להניח במרכז שניים או שלושה בריסטולים גדולים, מדבקות שונות וצבעים. אפשר לכתוב במרכז הבריסטול "יום הולדת שמח" ולתת לילדים לקשט בצורה חופשית או לכתוב ברכה.
כדאי להקפיד על צבעים ולא על טושים, כיוון שטושים עלולים להפסיק לעבוד במהלך ההפעלה. כמו כן כדאי לספק מדבקות במספר גדלים, כך שגם הקטנים שבחבורה יוכלו להוציא בעצמם מדבקות.
הפעלה מומלצת נוספת היא בועות סבון – קנו בכמות שתספיק לכל ילד ויותר. הן הילדים והן ההורים יהנו לנשוף בבועות והילדים יוכלו לנסות לתפוס את הבועות.

אין מסיבה בלי עוגה

גם אם מדובר ביום הולדת או במפגש של חברים, ניתן למצוא עניין בפעילות של קישוט עוגת יום ההולדת. הכינו מראש עוגה טעימה או קנו עוגה מוכנה, הכינו מספר שקיות חטיפים מסוגים שונים בקעריות. בזמן הפעילות תוכלו להזמין את הילדים ולהושיב אותם במעגל סביב העוגה. הילדים יוכלו לבחור, לפי התור, בממתק מאחת הקעריות ויקשטו איתו את העוגה. ניתן לעשות מספר סבבים עד שנקבל עוגה לתפארת!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

WhatsApp chat