בחרו עמוד


ערב החג כולם יושבים לשולחן בחולצות לבנות ומתרגשים מאוד. אתם כבר עייפים מההכנות לחג איך מעבירים את הזמן ליד שולחן האוכל בלי תקלות מיותרות?

1. שנת צהריים – נשמע מוזר ובטח לאלו עם ילדים שכבר מזמן סיימו לישון. ובכל זאת – הלילה הזה ארוך במיוחד וילדים עייפים הם ילדים עצבניים. הציעו צ'ופר או פרס שהילד אוהב כתנאי לכך שישן. גם אם הם לא יישנו, לפחות הם ינוחו קצת במיטה, והם יהיו הרבה יותר רגועים ליד השולחן.

2. חידות – מי לא אוהב חידות ואתגרים? תנו לילדים הבוגרים להכין את החידות בעצמם או הכינו מראש לבד. חידות לא חייבות להיות מסובכות, כמו באיזה פסוק נאמר. הם יכולים לבדוק כמה פעמים נאמרת מילה מסויימת או מתי שישמעו לראשונה את המילה ירדן – לקום. על כל תשובה נכונה מכניסים מטבע לקערה גדולה (מטבעות יכולים להתחלף בניירות ועליהם המספר 1, שהוכנו טרום החג). בסוף הערב סופרים את מספר ה"שקלים" ובצאת החג או בחול המועד הולכים לפדות את הסכום.

3. תפקידים – תנו לילדים תפקידים כמו בתוכניות ריאלטי. איזה ילד לא ישמח להיות ה"מאסטר שף" ולעזור במזיגת יין תירוש או בהגשת הסלט? ופועל חדש שלמדתי מביתי הבכורה – "לְצַלְחֵת". תנו להם לְצַלְחֵת (לקשט את הצלחת) של הקינוחים. הם יכולים לעזור בחלוקת ההגדות, לזכות בחיזוקים ובשבחים ולהנות מזה.

4. קבלו בהבנה שלא בכל גיל או שלב יש רצון ונכונות לשבת ולקרוא. אפשרו לילדים לקום, לגשת לחדר עם פעילות שמתאימה לאוירה שלכם. הכינו את החדר או הפינה הזו מראש ועדכנו את החמות מראש .

חג פסח שמח,

שיעבור בהנאה ועם חיוך,

עד השנה הבאה!

WhatsApp chat