בחרו עמוד

הנה זה בא – מסיבות יום הולדת לילדים יש כל השנה. תמיד. אבל כשזה נוגע לילד הפרטי – מתחילה התלבטות, בדיקה והתייעצות עם חברים. מכירים את חמשת הממים? מי, מתי, מה, מקום ומדוע – אלו השאלות שכולנו מתחילים לבדוק עם קבלת ההחלטה לחגוג מסיבת יום הולדת.

אם החלטנו לחגוג לא רק במסגרת המשפחה, אלא גם עם החברים מהגן או בית הספר, ניתן לראות יותר ויותר סטטוסים בפייסבוק והודעות בפורומים של "מחפשת מפעיל ליום הולדת, אבל שלא ישחט במחיר, שלא יהיה צעקני ושלא…".

רשימת ה-"לא" הולכת ומתארכת וכך גם התשובות. המלצות, עצות ושלל אטרקציות ועוד הרבה רעיונות ליום הולדת. בין התיוגים השונים של שמות המפעילים והמקומות ניתן לראות גם הצעות לא מעטות של הפעלה עצמית ביום הולדת, הפעלה המתבצעת על ידי ההורים ביחד עם ילד או ילדת יום ההולדת. לפעמים ניתן לצרף לחגיגה גם אח, בן דוד או שכן בוגר ובעצם, יש כאן חזרה לעבר הלא רחוק, שבו ההורים שלנו הפעילו ביום הולדת שלנו.

המגמה המורגשת בשוק מסיבות יום ההולדת היום עומדת על כחמישים-חמישים (בהסתמך על נתונים של כותבת המאמר ולא מתוך סטטיסטיקות מחקריות) – חמישים אחוזים מההורים בוחרים להעזר בשירותי מפעיל וחמישים אחוזים בוחרים להפעיל בהפעלה עצמית. כמובן שמשתנים כמו גיל ומין הילד משפיעים על קבלת ההחלטה.

אז איך עושים את זה? יום הולדת בהפעלה עצמית – שלושה טיפים ליום הולדת שהם חובה, כך שהמסיבה תהיה טובה ולכם יהיו חיים קלים ביום הולדת.

משך החגיגה – משך המסיבות יום הולדת המקובל עומד על שעתיים ולפעמים יותר. משך זה נקבע על ידי סטנדרטים של מפעילי יום הולדת שיודעים לבנות רצף הפעלה והם בעלי ניסיון וידע. אם נבדוק זאת לעומק הרי שילדים, בפרט עד גיל 6-7, יסתפקו ואף יעדיפו מסיבת יום הולדת של עד שעה וחצי, כולל הפסקה. זה מתאים ליכולת הריכוז שלהם, ליכולת לעמוד בעומס גירוים ועוד. הקלו על עצמכם, הזמינו לשעה וחצי, אף אחד לא ירים גבה והמסיבה תסתיים על פי הכלל הידוע של "לסיים בשיא".

תכננו את ההפעלה – הורים רבים משתמשים במידע באינטרנט על מנת לתכנן הפעלה ליום הולדת ולחפש רעיונות ליום הולדת. התוצאה – עודף משחקים ליום הולדת רשומים על דף, שאיננו יודעים איך לקשר בינהם, מתי להפסיק ומתי לתת לילדים מנוחה. תכננו לכם לוח זמנים הגיוני, כולל הפסקה לשתיה וכולל טקס העוגה. רישמו אותו מראש על דף. תוכלו להעזר בערכות הפעלה עצמית ליום הולדת הקיימות היום בשוק.

בעלי תפקידים – להפעיל לבד במסיבת יום הולדת, זה לא אומר להישאר לבד "על הבמה". גם לשחקן בהצגת יחיד יש אנשי צוות מאחרי הקלעים. דאגו למנות מראש אנשים שאתם סומכים עליהם – מי דואג לשתיה ולכיבוד, מי אחראי צילום ומי נותן מענה לבעיות שצצות כמו – ליווי לשירותים, ליטוף או מילה טובה לילד שפתאום בוכה וכדומה.

בוודאי ישנם עוד הרבה טיפים ליום הולדת, אבל אין כמו המומחים האמיתיים להפעלה עצמית ליום הולדת – אתם. ספרו לנו כאן את הטיפים שלכם ונשמח להגיב.

WhatsApp chat