בחרו עמוד

זוכרים את הרגע המאושר בו בישרו לכם שאתם בהריון, את תאריך הלידה המשוער ואת תחושת האושר שהציפה אתכם כשאחזתם בידכם תינוק מתוק?

הנה הגיע הרגע לציין את יום ההולדת שלו במסיבת יום הולדת חגיגית ותוססת. לרבים מאיתנו זה הזמן להציג בגאווה את כישרון המשחק והאילתור שלנו, לחלק זו הזדמנות להרים פרוייקט חוויתי וכיפי עם הילדים שישאר למזכרת.

לא משנה מה הסיבה, הנה כמה כללים שיהפכו את ההפקה הזו לקלה ומתאימה במיוחד…

אבא סיפור, אני לא יכול לישון…

השיר הכל כך מוכר ואהוב הופך לכלל הראשון – אם אתם רוצים ליצור עיניין אמיתי וטוב במסיבת יום הולדת עליכם לבחור סיפור או נושא אהוב.

למה בחירת סיפור או נושא כדאית?

כדאי לבנות מסיבת יום הולדת מעניינת בנושא אחד כדי ליצור עניין אצלכם ואצל הילדים. הרווח כפול – גם תיצרו עיניין וגם תזכו לשיתוף רב לאורך מסיבת יום ההולדת. תגלו להפתעתכם כמה אסוציאציות יעלו בכם מרגע שבחרתם נושא ועד לרגע המסיבה.

בחירת סיפור (או ספר ילדים) תעזור גם היא בבחירת נושא. כך תוכלו להתחבר לדמות אהובה, או סיפור מוכר ולפיו לבנות את הפעילויות השונות במסיבת יום ההולדת של ילדכם.

המילה הלועזית לנושא יום הולדת היא מסיבת קונספט של יום הולדת. לא משנה איך תקראו לזה מסיבת קונספט יום הולדת או מסיבת נושא הדבר יעזור לכם בתכנון ובארגון חלקי המסיבה השונים.

שלב ראשון הוא יצירת אוירה מתאימה שתתחבר לנושא מסיבת יום ההולדת. אין צורך להשתולל ולהשקיע סכומי עתק. זו רק תפאורה ומנסיוני לילדים לא ממש אכפת אם יאכלו בכלים חד פעמיים התואמים לנושא המסיבה. זה עושה לנו חשק – ההורים. אז בכייף, אבל במידה כספית ראויה. העזרו בבדים, ציורי ילדים ובבלונים ליצירת אוירה.

שלב שני – פעילויות מתאימות לנושא המסיבה. כאן תוכלו להעזר באתרים השונים המציעים פעילויות שונות או לרכוש תיבת הפעלה ליום הולדת מוכנה לשימוש, מלווה בהוראות ובהסברים.

שלב שלישי – ערכו טקס יום הולדת בנושא מסיבת יום ההולדת שבחרתם, או לפי סיפור אהוב וכך תשלימו את ההפקה בצורה ייחודית ובלעדית.

ורגע לפני שאתם יוצאים להפקת יום הולדת חלומי ושובב עם ניחוח ביתי קבלו טיפ קטן ומאוד משמעותי. מרבית מסיבות יום ההולדת אשר מופקות על ידי הורים מכילות יצירה אחת לפחות. יצירה היא דבר נפלא אם יודעים לשמור על פרופרציה מבחינת כמות ועלות החומרים. בנוסף קחו בחשבון שישנם ילדים המסיימים את היצירה מהר מאוד בעוד אחרים משתהים ויש לגשר על הפערים בין הילדים השונים. אם לא חייבים אל תעשו יצירה ארוכה, או ותרו על יצירות בכלל.

והעיקר שיהיה לכולנו יום הולדת שמח ומאושר, מלא בהפתעות ובכשרונות הילדים והורים…

WhatsApp chat